2013 m. vasario 10 d., sekmadienis

Neplanuotas radinys





Ši istorija yra puikus pavyzdys, kaip reikia pasielgti radus kažką panašaus, kad išvengtume nelaimingų atsitikimų.

Viskas prasidėjo vieną penktadienio popietę, kai susirinkus į talką išėjo vyrai malkų ruošti. Sugužėjus į mišką rodėsi darbas sekasi puikiai, krito stuobriai, virto krūmai, ir viskas keliavo į vieną malkų krūvą. Kol praėjus pusvalandžiui, netikėtai kertant kelmą suaidėjo kirvis. Nuo tos akimirkos ir darbo pobūdis tądien  pasikeitė...
Pasigirdus garsui, žemėje pasimatė ir geležies kontūrai. Vedami smalsumo vyrai puolė atkasinėti dar neatpažintą objektą, kol galiausiai buvo suprasta jog tai greičiausiai sprogmuo.


Įtarus, jog taip ir yra, buvo sprendžiama ką toliau su juo daryti. Vyrai ėmė juokauti: ,,į laužą jį“,  ,,paliekam ten kur radom“,  ,, vežam į metalo supirktuvę“, ,,nuridenkime jį į griovį“. Buvo nuspręsta su tokio radiniu nejuokauti, tiesiog atlikti prievolę ir pranešti apie tai pagalbos telefonu 112.


 Paskambinus papasakota apie keistą radinį ir mėginta kuo tiksliau nupasakoti vietovę, kad galėtu specialistai rasti įvykio vietą. Ilgai laukti nereikėjo maždaug už 20-30 minučių iš miesto atvyko policijos ekipažas. Jie apžiūrėjo radinį, įsitikino, jog tai tikrai sprogmuo, iškvietė inžinierius,  aptvėrė teritoriją, užsirašė miško savininko duomenis ( kaip vėliau  paaiškės kokiu tikslu), liepė medkirčiams susirinkti įrankius ir baigti darbą ( iki tol kol atvažiavo pareigūnai malkavimo darbai nebuvo stabdomi) ir apleisti teritoriją.


 Talkai išsiskirsčius savais keliais už gero pusvalandžio miško savininkas sulaukė skambučio iš nežinomo adresato. Atsiliepus buvo prisistatyta, jog skambina inžinieriai ir prašo leidimo sprogmenį neutralizuoti šiame miške , vėl reikėjo vykti į mišką,

 ir parinkti vietą ,,egzekucijai".





Taip atrodė vieta prieš sprogimą





O taip po...




Buvo sugaištas laikas, skirtas miško ruošai (viskas truko dvi – tris valandas), bet užtat liko švari sąžinė, jog viskas buvo padaryta taip, kad išvengti nelaimės, kuri galėtu net nusinešti gyvybę.




Paklausus inžinierių, buvo sužinota jog tai 155mm. Prancūzų gamybos artilerinis sviedinys. Tikriausiai  į mūsų kraštą atgabentas Vokiečių kariuomenės, kaip karo trofėjas iš užkariautos Prancūzijos, Antrojo pasaulinio karo metu.

Pasidomėjom, Prancūzų  155mm pabūklas atrodė štai taip
 Daugiau informacijos čia-
http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_de_155mm_GPF




.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą